جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 319
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23196
عناوین مهم خبری :
اینجا جنگل های سمیرم است - شهرستان سمیرم از حدود ۸۰ هزار هکتار اراضی جنگلی با انواع جانوران برخوردار است
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم گفت: گونه‌های جنگلی بلوط، ارس، بنه، زالزالک، بادام وحشی، زرشک وحشی، انجیر کوهی و جز آن، این اراضیِ جنگلی را متنوع کرده است.
 
میثم جباری به رویش بلوط در این منطقه آن هم تنها در شمس آباد ونک اشاره کرد و افزود: گونه جنگلی بلوط یکی از درختان کُند رشد و مقاوم در برابر کم آبی و خشکسالی است.

رئیس اداره منابع طبیعی سمیرم به اهمیت جنگل‌ها اشاره کرد و گفت: گونه‌های جنگلی نقش مهمی در تثبیت خاک در شهرستان کوهستانی و شیب دار سمیرم دارند و از فرسایش خاک جلوگیری می‌کنند.

آقای جباری به گونه جنگلی اُرس ors یا سرو کوهی اشاره کرد و گفت: یکی از رویشگاه‌های اصلی سرو کوهی ارتفاعات زاگرس مرکزی در سمیرم است که این گونه جنگلی در چند سال گذشته، به دلیل حفاظت از این گونه جنگلی در حال افزایش است.

محمد عباسی، رئیس اداره محیط زیست سمیرم هم به تنوع جانوری در زاگرس مرکزی اشاره کرد و گفت: گونه‌های حیوانی از جمله خرس قهوه ای، گرگ، کفتار، سنجاب درختی و کبک دری در این منطقه زندگی می‌کنند؛ به نحوی که این منطقه، «شکار ممنوع» شده است.

منطقه شمس آباد شهر ونک در ۴۰ کیلومتری غرب سمیرم در منطقه حفاظت شده زاگرس مرکزی و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

شهرستان سمیرم دارای ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی است.
بازدید : 381
22 آبان 1400 ساعت 10:09 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و برزگترین تهیدستی، کم خردی و نادانی است (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک