جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3504
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87655
عناوین مهم خبری :
اگر آب تأمین نشود ما شاهد فرونشست‌های بیشتر و تخریب این آثار ارزشمند خواهیم بود

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، پیرامون نحوه پیگیری اجرای مصوبات 9 ماده‌ای شورای عالی آب اظهار داشت: یکی از مصوبات جدید در شورای عالی آب عدم بارگذاری جدید است، حتی پروژه‌های دارای مجوز با کمتر از 50 درصد پیشرفت هم باید متوقف شوند، اما متأسفانه اینگونه نبوده و شاهد بارگذاری جدید بوده‌ایم که یکی از مطالبات ما قطعاً همین موضوع است. استفاده از پساب به جای آب ظرف مدت 5 سال از سوی صنایع از دیگر مصوبات است که به عنوان مطالبه جدی ما باید پیگیری می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: منطقه‌ای فکر کردن قطعا پاسخگو نیست چرا که استان چهارمحال، یزد و خوزستان و اصفهان و به طور کلی فلات مرکزی در حال حرکت به سمت خشکی و از بین رفتن منابع آبی است.

وی پیرامون مسئله فرونشست اصفهان و تدابیر اندیشیده شده، اظهار داشت: همه این معضلات به آب باز می‌گردد. یکی از مباحثی که در جلسات مطرح می‌شود فرونشست زمین است. فرونشست سبب شده یک سرمایه ارزشمندی که متعلق به ایران است، سرمایه‌ای که اگر خوب از آن بهره گیریم می‌توانیم با جذب توریست چندبرابر فروش نفت از آن کسب درآمد کنیم در حال نابودی است. میراث ارزشمندی که اگر برخی از این میراث در یک کشور اروپایی بود، درآمد زیادی از آن کسب می‌کردند اکنون به دلیل نبود آب در اصفهان در حال نابودی است.

بازدید : 390
23 آبان 1400 ساعت 11:58 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک