جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2
  • بازدید دیروز : 704
  • بازدید این ماه : 710
عناوین مهم خبری :
۲۵ آبان، نماد استقامت و غیرت مردم اصفهان / تشییع 370 شهید اصفهانی در یک روز
در روز ۲۵ آبان ۱۳۶۱ مردم اصفهان در میدان نقش جهان ۳۷۰ شهید گلگون‌کفن را تشییع کردند و در همان روز چند گردان دیگر را به جبهه اعزام کردند روزی که نه تنها برای اصفهانی‌ها بلکه برای تمام مردم ایران نماد ایثار است.
 

38 سال پیش درست در روز 25 آبان 1361 روزی رقم خورد که در تاریخ دل‌ها، جان‌ها و در تقویم کشور ثبت شد، روزی که 370 تن از شهدای دفاع مقدس بر دستان لرزان مردم تشییع و به گلستان شهدا و شهرهای خود منتقل شدند.

این روز در اصفهان غوغایی به پا شده بود که هیچ‌ کس تصورش را هم نمی‌کرد، جمعیتی در این مراسم حضور داشت که کمتر کسی انتظار داشت، پیر و جوان، زن و مرد و کودک و نوجوان همگی در مراسم تشییع حضور داشتند. خانواده‌های شهدا در کنار مردم شهید‌پرور احساس آرامش کردند و دیدند که تنها نیستند.
 

 

25 آبان 61 جمعیت آنقدر زیاد بود که هیچ کوچه و خیابان و محله‌ای جای خالی پیدا نمی‌شد اما با یاری خدا و همراهی مردم مراسم به بهترین شکل برگزار شد و شهدا به گلستان شهدا منتقل و به خاک سپرده شدند. عده‌ای از شهدای شهرستانی نیز پس از تشییع به زادگاه خود منتقل شده و در آنجا در آرامگاه ابدی خود آرام گرفتند.

25 آبان توسط دوربین‌های داخلی و خارجی ثبت شد و پس از 38 سال هنوز هم دست به دست و شهر به شهر و کشور به کشور می‌چرخد و با نام «حماسه و ایثار» مردم اصفهان ثبت شده و به نسل‌های آینده نیز منتقل خواهد شد.
 

بازدید : 495
25 آبان 1400 ساعت 08:54 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک