جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 704
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 708
عناوین مهم خبری :
اختصاص ۳ هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح‌های آبی اصفهان
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،  سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان با اشاره به حقابه کشاورزان استان اصفهان گفت: مقرر شده است مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق صنایع، تامین و در صندوق سازگاری با کم آبی به جهاد کشاورزی تحویل شود تا بین حقابه داران تقسیم شود.

وی درباره آب آشامیدنی استان اصفهان و کاهش فشار و تنش در تامین آن نیز خاطر نشان کرد: قرار شده است مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه دوم آبرسانی اصفهان تخصیص یابد.

استاندار اصفهان درباره خروجی تصفیه خانه‌های جنوب و شمال اصفهان گفت: طرح‌های تکمیلی این تصفیه خانه‌ها برای استفاده بهینه و هر چه بهتر از پساب در نظر گرفته شده است تا از آن برای بهره گیری در صنعت کشاورزی استفاده کرد و برای هر یک ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته ایم.

مرتضوی درباره رودخانه زاینده رود ادامه داد: برگزاری جلسه‌های مجدد کارگروه احیای زاینده‌رود با محوریت وزیر نیرو و برنامه ریزی‌های لازم در این ارتباط با حضور وزیر در دستور کار قرار گرفت تا جلسات مستمر برگزار شود.

وی با تاکید بر اهتمام بر حل مشکلات کشاورزان تصریح کرد: دغدغه من مشکلات زاینده رود و خشکی این رودخانه است و کشاورزان می‌دانند روابط صمیمانه با آنان داریم تا جایی که روز کاری نخست خود را با حضور در بین این قشر پر تلاش در شرق اصفهان آغاز کردم.

استاندار اصفهان با اشاره به ۲ دهه مشکلات زاینده رود اظهارداشت: در تلاشیم با ایجاد کمیته‌های تخصصی بر اساس سرفصل‌های مختلف برای رفع چالش‌ها برنامه ریزی کنیم.

مرتضوی به کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره کرد و گفت: خط قرمز ما تامین آب آشامیدنی برای بالغ بر پنج میلیون نفر است و از آنجایی که تاکنون این میزان کاهش در ذخیره سد را تجربه نکرده بودیم باید توجه جدی داشت.

استان اصفهان یکی از بدترین دوران خود را از حیث کمبود منابع آبی پشت سر می‌گذارد، زاینده‌رود ماه‌هاست که خشک‌شده و همین امر معضلات جدی همچون خشکی تالاب بین‌المللی گاوخونی، تخریب آثار تاریخی، انتشار ریزگرد، فرونشست زمین، توقف کشت و کار کشاورزی، مرگ درختان و کمبود آب آشامیدنی را بوجود آورده است.
بازدید : 478
27 آبان 1400 ساعت 01:07 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک