جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 609
  • بازدید دیروز : 1891
  • بازدید این ماه : 10681
عناوین مهم خبری :
 حضور آقای مهندس کاظمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و هیئت همراه در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان کاشان
 حضور آقای مهندس کاظمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان وهیئت همراه در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان کاشان.

 در این دیدار که مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی استان و عضو هیأت مدیره اتحادیه تعاونی های کشاورزی ومنابع طبیعی مهر استان،  رئیس صنف کشاورزی شهرستان کاشان،  تعدادی از معاونین وپرسنل  مدیریت جهادکشاورزی شهرستان حضور داشتند ، 
 

 
 آقای مهندس مظلومی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان نسبت به تشريح موضوعات مربوط به امور اراضی و منابع طبیعی  به ویژه مشکلات گروههای مشاع ، بررسی و تعیین تکلیف تصرفات مازاد احتمالی آنان، ایجاد منطقه دامگاه  در شهرستان ، رفع تداخلات اراضی ملی و دولتی با مردم وسایر موارد مربوط به حوزه منابع طبیعی اقدام نمود.

سپس آقای مهندس کاظمی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد شرکت تعاونی منابع طبیعی کاشان به خاطر کمک ویژه‌ای که در حوزه توزیع نهاده‌های دامی بین مرتعداران شهرستان داشته‌اند از مرتعداران به عنوان تولیدکنندگانی کاملا موثر در کشور و در عین حال بسیار کم توقع یاد نمود.

کاظمی افزود:  چند کار کلیدی فیما بین منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در حال انجام است که هرچه زمان بیشتری ببرد کار سخت‌تر خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به تاکید وزیر جهاد کشاورزی در گردهمایی مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری سراسر کشور مبنی بر مردمی کردن منابع طبیعی و استفاده از تشکل های مردم نهاد در کلیه امور منابع طبیعی اشاره و از تعاونی مرتعداران کاشان به عنوان الگویی که بطور ویژه مد نظر وزیر می باشد یاد نمود.
کاظمی گفت با ایجاد جایگاه دام در شهرستان ها به ویژه در کاشان کاملاً موافق هستیم چرا که علاوه بر حذف مشکلات بهداشتی روستاها و حتی شهر ها ، ساماندهی دامداران و کاهش فشار روی مراتع را به دنبال خواهد داشت، لذا آمادگی لازم  برای هرگونه مساعدت و همکاری در این زمینه از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان وجود دارد.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در مورد مشکلات گروههای مشاع گفت:
 گروههای مشاع باید الزاما ساماندهی شوند، چرا که در غیر اینصورت صدور اسناد مالکیت برای آنان با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

 کاظمی از راهکارهای رفع مشکلات مطروحه مربوط به گروههای مشاع را رسیدگی در کارگروه رفع تداخلات، مشروط به همکاری صمیمانه و تنگاتنگ في مابین جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک،  با در نظر گرفتن رفع مشکلات مردم و رضایتمندی آنان دانست.

 وی گفت : دعوت از کارگروه رفع تداخلات استان جهت عزیمت به شهرستان کاشان می توانددر رفع مشکلات مطروحه بسیار موثر وتسریع کننده باشد.

محمد علی کاظمی تصریح نمود: گروه های مشاع اگر مازاد تصرف داشته باشند تا ۱۵ درصد بلامانع بوده و به واگذاری آنها اضافه می‌شود لیکن چنانچه مازاد بر ۱۵ درصد داشته باشند مشروط به تامین منابع آبی و تایید آن از سوی سازمان جهاد کشاورزی بر اساس دبی آب موجود مشکل قابل حل  خواهدبود، لذا لازم است گروههای مشاع به مدیریت شهرستان دعوت شوند، پرونده های آنان مورد بررسی و رسیدگی  و سپس نسبت به رفع مشکل اقدام شود که در این زمینه اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان نیز هرگونه همکاری  لازم را خواهد داشت. 

 کاظمی افزود:  مواردی که بهره برداران حاضر به خلع ید می باشند بایستی وفق قانون از آنان اجرت المثل دریافت شود، که در شرایط کنونی اقتصادی ومعیشتی، برای کشاورزان مشکلات عدیده‌ای را ایجاد خواهد نمود.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص مشکلات سامانه استعدادیابی مطروحه از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی کاشان گفت:  مراتب را از طریق سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور پیگیری و در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص سامانه اقدام خواهیم نمود.
 

 
 کاظمی در ارتباط با تحویل و تحول حرائم اظهار داشت: اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان موظف است، تا پایان سال ۱۴۰۰ کلیه حرائم را تحویل نماید که بدین ترتیب هر هفته یکی از شهرستان‌های استان به اداره کل مراجعه و اقدامات لازم صورت می پذیرد، لیکن در تغییر نمایندگی و انتقال اسناد چنانچه مشکلی پیش آید امکان برگرداندن آن نیست لذا ضرورت دارد در تحویل حرائم، کلیه موضوعات و موارد از جمله واگذاری های انجام شده با دقت کامل و دقیق بررسی و سپس اقدام گردد.
بازدید : 412
30 آبان 1400 ساعت 08:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

از طمع کاری است که مردان گردن به ذلت و خواری نهند. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک