جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2534
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 2534
عناوین مهم خبری :
برگزاری گردهمایی سراسری فرماندهان یگان حفاظت منابع طبیعی کشور

 
گردهمایی سراسری فرماندهان یگان حفاظت منابع طبیعی کشور صبح 1400/09/23 سه شنبه با هدف ارتقای پوشش حفاظتی و کاهش عوامل تخریب در منابع طبیعی بصورت وبیناری در سازمان جنگل ها برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در این گردهمایی اعلام کرد: از ابتدای سال تا کنون 70 هزار اخبار و گزارش توسط مردم  از طریق سامانه 139 و 1504 به مراکز فرماندهی یگان مخابره و اطلاع رسانی شده که همه این اخبار در مناطق مربوطه  از سوی یگان عملیاتی شده است.
 

 
سرهنگ رضا اکبری همچنین گفت: برای جلوگیری از تخریب و تصرفات منابع طبیعی در سال جاری بیش از 30 هزار پرونده قضایی تشکیل شده  است و 4500 نفر از متعرضین به منابع طبیعی و زمین خواران نیر دستگیر و در این رابطه 3000 دستگاه خودروی متخلف توقیف و با پرونده های متشکله جهت رسیدگی تحویل مراجع قضایی شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه این جلسه که بصورت مجازی برگزار می شد از رفع تصرف 57 هزار هکتار از اراضی ملی در کشور خبرداد و افزود: این میزان اراضی از متصرفین خلع ید و به بیت المال برگشت داده شد.

سرهنگ اکبری همچنین از کاهش 46 درصدی حریق در جنگل ها و مراتع به لحاظ سطح و 49 درصدی به لحاظ تعداد فقرات در مقایسه با سال گذشته خبرداد و تصریح کرد: این میزان کاهش بخاطر تشدید اقدامات حفاظتی و مشارکت مردم محلی و بکار گیری از فناوری های نوین مانند: استفاده از بی سیم، نصب دوربین در مناطق بحرانی و مبادی جنگلی و استفاده از پهباد انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور همچنین در این نشست از اقداماتی نظیر؛ هوشمند سازی حفاظت، رصد و پایش خودروهای گشت و مراقبت با استفاده از سیستم جی پی اس، استفاده از لباس های یک شکل سازمانی و پرداخت به موقع حقوق نیروهای حفاظتی خبر داد.

بر اساس این گزارش، سرهنگ رضا اکبری، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در خاتمه این نشست، بهره مندی از حق الکشف ناشی از قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی و زغال را از دغدغه یگان حفاظت منابع طبیعی برشمرد و افزود: هم در قانون حفاظت و بهره برداری و هم در قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز این موضوع پیش بینی شده است.  
بازدید : 422
27 آذر 1400 ساعت 10:09 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک