جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2056
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 82640
عناوین مهم خبری :
آغاز بادام‌کاری در ۵۵۰ هکتار از کوهستان‌های کاشان
محمد مهدی شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اجرای این طرح با اعتبار ۵۵۰ میلیون ریال برای دومین سال مداوم و با مشارکت ۱۲ نفر از مدد جویان زندان کاشان در دوره زمانی دو ماه اجرا خواهد شد که برای ۷۲۰ نفر روز اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

 وی افزود: اجرای این طرح براساس تفاهم‌نامه اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و مدیرکل سازمان زندان‌های این استان، در خصوص همکاری‌های آموزشی و ترویجی  برای کمک به توسعه عرصه‌های منابع طبیعی و ایجاد اشتغال برای زندانیان انجام می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان، تصریح کرد: سال گذشته در اجرای مرحله اول این تفاهم‌نامه ۱۵۰۰ هکتار از کوهستان‌های اسحاق‌آباد، سده، فین، برزک و سادیان به مدت چهارماه بادام‌کاری شد که فقدان بارندگی مانع از رویش مناسب بذرها در برخی از این مناطق شد و امسال ۵۵۰ هکتار از آنها واکاری می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از بیل مکانیکی برای آماده‌سازی زمین، به نوعی عملیات آبخیزداری است که می‌تواند آب ناشی از روان‌آبها را ذخیره کرده و مانع از وقوع سیلاب در مناطق اجرای طرح شود.

شریفی گفت: مشارکت عمومی برای توسعه عرصه‌های ملی از مهم‌ترین اهداف سازمانی در قالب طرح جنگلانه است که با این رویکرد می‌توانیم در حفاظت و در احیای عرصه‌های ملی گام‌های اساسی برداریم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان افزود: مددجویان زندان، شهروندانی هستند که با آموزش‌های هدفمند می‌توانند به جامعه برگشته و با شرافت به زندگی اجتماعی خود ادامه دهند و اجرای این طرح با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت زندانیان، بخشی از مخارج خانواده‌های آنها را نیز تأمین می‌کند.
بازدید : 347
28 آذر 1400 ساعت 01:26 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک