جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2102
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102380
عناوین مهم خبری :
سرپرست فرمانداری آران و بیدگل مطرح کرد؛ لزوم تغییر الگوی کشاورزی آران و بیدگل به سوی کشت گیاهان دارویی


به گزارش خبرنگار مهر علی اکبر رضایی صبح دوشنبه در دیدار با جمعی از اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی و تعاونی دامداران شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: بحران آب یکی از موضوعات جدی است که مردم و مسئولین باید برای برون رفت از این بحران اقدامات لارم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی آب زیادی مصرف می‌شود، ابراز داشت: از این رو لازم است در بخش کشاورزی هم برای بهینه شدن محصولات و هم صرفه جویی در آب مصرفی از فناوری و تکنولوژی‌های نوین استفاده شود.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل با اشاره به اینکه باید کشاورزان و دامداران مورد حمایت بخش‌های مختلف اجرایی و خدماتی قرار بگیرند، تصریح کرد: کشاورزان نیز باید به سمت فناوری‌های نوین پیش بروند چراکه غفلت کشاورزان و دامداران از این مهم باعث کاهش بهره وری و تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سطح شهرستان آران و بیدگل هفت هزار و ۶۰۰ بهره بردار در بخش کشاورزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد بیش از پنج هزار نفر عضو نظام صنفی کشاورزی هستند.

رضایی یکی از راه‌های مؤثر در صرفه جویی در آب را تغییر الگوی کشت کشاورزان در شهرستان آران و بیدگل دانست و گفت: اجرای این سیاست باعث تحقق اهداف توسعه پایدار کشاورزی، اشتغال زایی و افزایش درآمد می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از صنایع پربازده با چرخش مالی زیاد در حال حاضر در بخش داروهای گیاهی است، تاکید کرد: تغییر الگوی کشاورزی آران و بیدگل به سوی کشت گیاهان دارویی لازم است مورد توجه کشاورزان این شهرستان قرار گیرد.

بازدید : 459
21 دی 1400 ساعت 12:19 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

حسن خلق مایه افزایش روزی است . امام جعفر صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک