جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 484
  • بازدید دیروز : 2158
  • بازدید این ماه : 93714
عناوین مهم خبری :
در پی اعتراض مردم علویجه از برداشت معادن فعلا مجوز بهره برداری معدن در علویجه صادر نمی شود

 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: صدور پروانه جدید و بهره برداری از معادن این منطقه منوط به رفع ابهام و برآورده شدن خواسته مردم خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ محمدعلی کاظمی در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۰ شبکه اصفهان با اشاره به اعتراض مردم، طبیعت دوستان و شورای شهر علویجه افزود: صدور مجوز فعالیت و بهره برداری جدید از معدن و صدور پروانه جدید برای این منطقه منوط به رفع ابهام و برآورده شدن خواسته مردم خواهد بود.
وی گفت: درخواست‌ها برای برداشت از معادن را سازمان صنعت معدن و تجارت بررسی و پس از آن مجوز صادر می‌کند و به مردم وعده داده می‌شود در حال حاضر با توجه به اعتراض مردم پروانه بهره برداری جدیدی صادر نشود.مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان گفت: فقط با ساخت ۵ واحد‌ معدنی در شهرستان علویجه آن هم تا مرحله اکتشاف موافقت کردیم.

باشگاه خبرنگاران جوان اصفهان - محمد علی کاظمی گفت: در شهرستان علویجه  در حوزه برداشت و اکتشاف معادن درخواست های فراوانی داریم اما به جهت پوشش‌های گیاهی خاص نزدیک به شهر‌ علویجه و رعایت حرائم با این درخواست ها مخالفت کردیم و فقط با ساخت ۵  معدن آن هم تا مرحله اکتشاف موافقت شده است.

به گفته او بعد از مرحله اکتشاف مجددا از ما استعلام گرفته می‌شود و ما با رعایت حقوق عرفی، زیست محیطی و پوشش گیاهی عمل می‌کنیم.

ساخت و اکتشافات معدنی در علویجه مدتی است که با مخالفت مردم این منطقه روبه رو شده و صدای فعالان محیطزیست را درآورده است.

در بحث ساخت معادن، سازمان صنعت و معدن طبق مقررات قانونی‌درخواست‌های معدنی را به اداره‌های مختلفی از جمله اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری که متولی اراضی ملی است ارسال می‌کنند و درخواست ها بررسی می‌شوند.

پس از بررسی‌ها با محدوده‌ای از اراضی ملی که دو مرحله است موافقت می‌شود. مرحله اول مرحله اکتشاف است و مرحله دوم مرحله صدور پروانه بهره برداری است.

مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان گفت:  با توجه به اعتراضات مردم، طبیعت دوستان، شورای شهر و شهرداری علویجه ما قول دادیم تا زمانی که مسائل، ایهامات و خواسته‌های مردم مشخص نشود برای ادامه کار مجوز جدیدی صادر نکنیم و روی قولی که داده‌ایم هستیم.برای صدور پروانه بهره‌برداری حقوقات مردم  در نظر گرفته می شود و قطعاً نظر محیط زیست و نظر دستگاه‌های دیگر مدنظر قرار گرفته خواهد شد.
بازدید : 385
11 بهمن 1400 ساعت 02:02 ب.ظ
درحال بارگزاری
سخن روز

و برزگترین تهیدستی، کم خردی و نادانی است (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک