جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3983
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73409
عناوین مهم خبری :
بازدید کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست کشور چین از فعالیت های بیابان زدایی
کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست چین از پروژه های مقابله با بیابان زایی در شهرستان آران و بیدگل بازدید کردند . در این  برنامه فرماندار شهرستان گفت : بیش از 40 سال است  فعالیت های بیابان زدایی در این شهرستان انجام شده که نتیجه ان تثبیت شن های روان و مهار طوفان و گرد و غبار بوده است . ابوالفضل معینی نژاد افزود : بهترین راه کنترل کانون های فرسایش بادی کاشت نهال است که در این راستا حدود 100 هزار هکتار جنگل های دست کاشت  با گونه تاغ در این شهرستان  ایجاد شده است . مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان  نیز در این بازدید اظهار داشت  : 30% استان پهناور اصفهان  را بیابان ها به خود  اختصاص داده به طوری که  شهرستان های آران و بید گل ، خور و بیابانک ، نایین ، اردستان ، نطنز ، کاشان و بخش هایی از برخوار و اصفهان  مبتلا به این پدیده اند .   مهندس محمد حسین شاملی اضافه کرد : از دهه چهل تا کنون تلاشگران عرصه های منابع طبیعی بیش از 300 هکتار جنگل های دست کاشت  در این مناطق با گونه های مقاوم به خشکسالی ایجاد کرده اند که نقش اساسی در حفاظت آب و خاک  داشته است .
  وی آمادگی استان اصفهان را برای پذیرش کارشناسان  منابع طبیعی چین و اعزام متقابل از اصفهان را اعلام و به بهره گیری از تجارب کشور های موفقی مانند چین تاکید کرد .
 گفتنی است   «شوی چین » سرپرست کارشناسان چینی فعالیت های بیابان زدایی کشورمان را قابل تحسین دانست و اقدامات  بیابان زدایی را راز ماندگار اکوسیستم های بیابانی قلمداد کرد .
بازدید : 1744
11 بهمن 1393 ساعت 09:57 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک