جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1034
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1034
عناوین مهم خبری :
برخورد با ۲۷هزار مترمربع برداشت غیرمجاز معادن در شهرستان اردستان

10هزار متر مربع از تصرفات ملی در اردستان خلع ید شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردستان، مجید خداپرستان ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: هفته منابع طبیعی امسال با شعار ایران سرسبز، ایران قوی همه باهم جهاد برای حفظ و احیای منابع طبیعی را آغاز کردیم که با اعیاد شعبانیه تقارن داشته است که شروع این هفته را با کاشت نهال در ناحیه مقاومت بسیج آغاز کردیم.

وی افزود: با توجه به پویش روستای سبز، کاشت نهال درخت را در روستاها شروع کردیم که در روستای گلستان مهدی این موضوع شروع شد و با کاشت نهال در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد خاتمه می‌یابد که به یاد هر شهید یک نهال هم در تمام مناطق شهرستان اردستان انجام شده یا در حال انجام است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان گفت: امسال چهار هزار نهال سهمیه اردستان بود که با توجه به کمبود آب سهمیه اردستان نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده بود که شامل نهال‌های سرو، کاچ، توت، زیتون تلخ و اقاقیا بود که در بین شهروندان و دهیاری‌های روستاها تقسیم شده است.

وی ابراز داشت: در سال 1400 اتفاق‌های خیلی خوبی در موضوع پروژه‌های منابع طبیعی اردستان اتفاق افتاد که یکی از آن‌ها که با حضور رئیس سازمان منابع طبیعی بود پروژه پخش سیلاب در بخش برزاوند که در مدت شش ماه به بهره‌برداری رسید و در تاریخ منابع طبیعی شهرستان اردستان بی‌سابقه بود که با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال هزینه و افتتاح شد.

خداپرستان بیان کرد: سیلاب مد نظر بالغ بر 80هزار متر مربع خاکریزی، بالغ بر دوهزار و 500 مترمربع سنگ و ملاتی که یک پروژه قدیمی بود که با اصلاح و مرمت یک فاز هم به آن اضافه شد و گنجایش تقریبا 500هزار متر ربع آب‌گیری هم دارد و همچنین اجرای آبخیزداری حوزه روستای بغم را م با اعتبارات ملی با احتساب 25 میلیارد ریال آغاز کردیم که مناقصه انجام و پیمانکار آن هم مشخص شده است که تا قبل از پایان سال مستقر خواهند شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان تاکید کرد: اجرای پروژه مطالعات حوزه آبخیز دریاغ مد نظر است که با توجه به خشکسالی‌ها و همچنین سیلاب‌های فصلی که به صورت روان‌آب‌ها از دسترس خارج می‌شوند هرچقدر بتوانیم بیشتر حوزه‌های آبخیز شهرستان اردستان را مطالعه کنیم برای جذب اعتبارات ملی امکان بیشتری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در موضوع تصرف ملی بیش از 11هزار متر مربع بود که پنج پرونده قضایی برای آن تشکیل شد که نزدیک بر 10هزارمتر مربع آن خلعیت شده است و پرونده‌ها نیز در حال پیگیری است و همچنین در خصوص برداشت غیر مجاز در معادن شهرستان اردستان داشتیم که بیش از 27هزار متر مربع با آن برخورد کردیم که شامل پنج پرونده در حال رسیدگی است و شش پرونده قاچاق چوب و ذغال هم داشته‌ایم که با حضور به موقع سطح این تخلفات کم شده است.

اجرای طرح مرتع‌داری با 14هزار هکتار و به روزرسانی طرح مرتع داری 30 سامانه عرفی و به روزرسانی شده و تمدید پروانه چرا نیز 472 مورد به مبلغ سه میلیارد ریال تمدید شده است و در موضوع امور دام هم سیاستمان همکاری و تعامل است چرا که اکثرا تولیدکننده هستند و با توجه به شرایط بالا بودن قیمت علوفه زیاد سختگیری نشده اما چند مورد پرونده چرای دام غیر مجاز هم داشتیم که موجب بی‌نظمی می‌شدند که هفت مورد پرونده در این رابطه تشکیل شد.

بازدید : 335
21 اسفند 1400 ساعت 12:51 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

قلب ( دل ) حرم و خانه خداست . در خانه خدا کسی را غیر از او ساکن نکنید . امام صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک