جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2220
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 2220
عناوین مهم خبری :
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان: تخریب کنندگان منابع طبیعی ابایی از نابودی محیط زیست ندارند
تخریب کنندگان منابع طبیعی ابایی از نابودی محیط زیست ندارند

مهدی بصیری روز چهارشنبه در نشستی با عنوان "  چالش‌ها و فرصت‌های منابع طبیعی و محیط زیست ایران " به میزبانی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: برای نگهداری و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست باید آموزش و فرهنگ‌سازی در بین مردم و مسوولان افزایش یابد تا همگان در این زمینه سهیم شوند ؛  بر همین اساس باید تلفیقی از علوم اجتماعی و انسانی با علوم مربوط به طبیعت و سرزمین تلفیق شود تا شاهد گسترش آموزش‌ها و ارزش گذاری بیشتر به محیط زیست باشیم. 

وی با بیان اینکه مسائل مربوط به محیط زیست وحفظ منابع طبیعی کمتر در رسانه‌های جمعی دیده می‌شود اضافه کرد: برای مثال در این مقوله باید از ابزاری مانند فیلم و سینما بیشتر بهره برد تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود.  

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه حفظ سرزمین باید در همه جا مطرح شود خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها، آموزش پرورش و رسانه‌ها باید نقش خود را بهتر ایفا کنند تا فرهنگ حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی نهادینه‌سازی شود. 

بصیری اظهارداشت: نگرش مسوولان نیز باید تغییر یابد زیرا درک درستی از داشته‌های با ارزش طبیعی در بین بسیاری از تصمیم گیران و تصمیم سازان وجود ندارد. 

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه در حدود یک سال اخیر در گفته‌های مسوولان کمتر به توسعه پایدار اشاره شده است اظهارداشت: برنامه‌ها بیشتر حول محور تولید و اشتغال بوده اما به حفاظت از منابع طبیعی کمتر بها داده شده است. 

به گزارش ایرنا، نشست یک روزه چالش ها و فرصت های منابع طبیعی و محیط زیست ایران به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور مسوولان سازمان جنگل ها و مراتع و استادان و پژوهشگران به میزبانی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

۱۵ تا ۲۲ اسفند به‌ "هفته منابع طبیعی و درختکاری" نامیده می‌شود. 

 
بازدید : 351
22 اسفند 1400 ساعت 12:32 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه (مطلبى) بپرسى براى دانستن بپرس نه براى خرده‌‏گیرى زیرا که نادان یاد گیرنده شبیه عالم است و عالم خرده‌‏گیر شبیه نادان. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک