جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4132
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73558
عناوین مهم خبری :
نهال کاری توسط امام جمعه شهر اصفهان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، همزمان با هفته منابع طبیعی مدیر کل  و جمعی از کارکنان این اداره کل  با امام جمعه شهر اصفهان دیدار کردند.
در این جلسه آیت الله طباطبایی نژاد ، ضمن برشمردن نعمتهای خداوند به بشر، منابع طبیعی را یکی از نعمتهایی دانست که به بشر اعطا شده است. ایشان در همین زمینه بیان داشت : بشر به مخلوقات خداوند و از جمله منابع طبیعی نیاز دارد و هر کاری که انسان برای حفظ منابع طبیعی انجام بدهد منفعت و سودش به خودش برمی گردد. تخریب منابع طبیعی ضرر زدن به حیات است و از نظر اسلام کسی حق ندارد به خودش ضرر بزند. 


امام جمعه شهر اصفهان بر نقش خانواده ها، معلمان، صدا و سیما و سایر نهادها بر فرهنگ سازی در حفاظت از منابع طبیعی تاکید ورزید و اظهار داشت : خانواده ها حفاظت از منابع طبیعی را که حیات بشر بر آن قرار دارد، باید مثل آموزه های دینی به فرزندان یاد بدهند، روحانیون در تریبون ها، معلمان در مدارس و صدا و سیما در برنامه های خود باید فرهنگ منابع طبیعی را گسترش دهند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در این جلسه بر لزوم حفظ منابع طبیعی از سوی این دستگاه اشاره کرد و بیان داشت: هر تصمیمی که در اداره کل منابع طبیعی اتخاذ می شود  بدون هیچ گونه تعصب قومی، شخصی و سیاسی بوده و کارکنان بدون هیچ چشمداشتی به انجام فعالیت می پردازند.
محمد حسین شاملی با تأکید بر اینکه حفاظت از پوشش گیاهی در رأس امور اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد، از توزیع 400 هزار اصله نهال در بین مردم خبر داد و گفت: امسال نزدیک به دو هزار هکتار از مناطق بیابانی استان،  نهال کاری و بذر کاری شدند.
در پایان، امام جمعه شهر اصفهان همراه با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در اقدامی نمادین و در آستانه روز درختکاری اقدام به کاشت نهال کردند.
بازدید : 2513
14 اسفند 1393 ساعت 08:27 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک