جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1000
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 81584
عناوین مهم خبری :
تدوین افق چهار ساله معاونت حفاظت و امور اراضی استان  اصفهان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی از رویکردها و اولویتهای این حوزه از اداره کل در افق چهار ساله(97-94) خبر داد.
داریوش سعیدی گفت: حوزه معاونت حفاظت و امور اراضی از معاونتهای حساس و مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است که اساسی ترین وظیفه آن اجرای طرحهای حفاظتی به منظور پیشگیری از هرگونه دخل وتصرف در اراضی ملی ، اجرای مقررات و تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های ملی  و استعداد یابی و تخصیص اراضی است .
وی افزود: با عنایت به تأکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار تاریخی 17 اسفند سال 93 با فعالان منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص حفاظت از این منابع ارزشمند و با توجه به محورهای عملکردی سازمان در برنامه ششم توسعه، اولویت های هفت گانه این معاونت در یک برنامه چهار ساله (1397-1394) تدوین وارایه میگردد.سعیدی ،شفاف سازی اطلاعات ، آموزش و ترمیم نیروی انسانی، تثبیت کامل مالکیت دولت و اجرای طرح کاداستر منابع طبیعی ، اجرای طرحهای حفاظتی، تعیین تکلیف پرونده های سنواتی، تکمیل و به روز رسانی بانک جامع حفاظت و امور زمین، تهیه نقشه جامع حفاظتی منابع طبیعی استان و نظارت و ارزیابی را از اولویت های هفت گانه این معاونت برشمرد.
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان اصفهان  ،حذف واسطه گری و دلالی در سیستم، کاهش مراجعات مردم به دستگاه، تسریع در انجام امورمردم، استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در این حوزه، اخذ سند مالکیت در باقیمانده اراضی ملی فاقد سند تا پایان سال 94 را از اهداف تعیین این اولویت های هفت گانه عنوان کرد.
 وی همچنین، برنامه ریزی به منظورتبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگ، پیشگیری از بروزپدیده زمین خواری و برخورد با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی، پیشگیری و کنترل بیماریهاو آفات در سطح مراتع و جنگلها از طریق سیستم مانیتورینگ، استفاده حداکثری از انرژی های نو در مناطق جنگلی استان با جلب مشارکت مردمی، تعیین تکلیف پرونده های سنواتی ( اعتراضات وارده به کمیسیون های ماده واحده ، پرونده های ماده 34و ماده 3) و احقاق حقوق متقابل دولت و مردم را از دیگر اهداف مهم این طرح دانست.
بازدید : 1864
2 خرداد 1394 ساعت 10:08 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نه به چیزی که از دست میدهید نا خشنود شوید و نه به چیزی که به دست می اورید خوشحال و شادمان . چرا که هر دو ناپایدار است و فانی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک