جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 967
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 81551
عناوین مهم خبری :
همکاری مشترک و موثر منابع طبیعی و شهرداری اصفهان در مقابله با بیابان زایی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، همزمان با روز جهانی مقابله با بیابان زایی برنامه  مشترکی بین منابع طبیعی و شهرداری استان اصفهان در سایت مدیریت پسماند شرق اصفهان برگزار شد.
در این مراسم طرفه، معاون امور عمرانی استانداری اصفهان ، مشارکت مسئولان دستگاههای استان را در مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی گام موثری برای کنترل کانون های گرد وغبار در شرق اصفهان عنوان کرد.
وی، مهم ترین چالش استان اصفهان را مسئله محیط زیست دانست و تأکید کرد، در  8 هزار هکتار از اراضی شرق اصفهان به منظور جلوگیری از فرسایش خاک باید گیاهان مناسب کشت شود.مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، هدف از برگزاری این مراسم را بررسی چالش  کانون های گرد وغبار در شرق اصفهان و مدیریت آن بیان کرد و ادامه داد: فرسایش خاک در ایران 15 تن در هکتار و 3 برابر میزان فرسایش در آسیااست .
محمد حسین شاملی با اشاره به اینکه تا کنون ده هزار هکتار از اراضی بیابانی این منطقه نهال کاری شده است ،گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد کانون های بحرانی فرسایش حفظ منابع آب در اولویت ، فناوری سبز و کشاورزی بدون شخم به منظور جلوگیری از تولید ریزگردها در جایگاه دوم قرار دارد.
وی افزود: در هفته منابع طبیعی پس از بازدید استاندار محترم از شرق اصفهان، 3 کارگروه به منظور رسیدگی به مشکلات این منطقه با عنوان کارگروه تعطیلی معادن کوره های گچ، کارگروه انتقال پساب و کارگروه کشت 10 هزار هکتار نهال کاری در شرق اصفهان تشکیل شد.شاملی، همچنین از اجرای طرح ترسیب کربن،  یکی از  طرحهای مقابله با بیابان زایی و ایجاد اشتغال ، با اهداف از پیش تعیین شده در 6 منطقه بیابانی استان اصفهان خبر داد.
رنجبر،  معاون خدمات شهری شهرداری استان اصفهان  نیز بابیان اینکه تا کنون 600 هکتار فضای سبز در این منطقه کار شده است ، گفت: نهال کاری در این سایت را به منظور جلوگیری از فرسایش خاک گسترش می دهیم .
وی از احداث محوطه اداری به مساحت 9 هزار متر مربع، کاشت 150 هزار اصله گز و 130 تن جارو ، احداث ساختمان نگهبانی و سیستم توزین 60 تن پسماند، نصب مخزن 30 هزار لیتری به منظور آبیاری فضای سبزمنطقه و ایجاد سایت تفریحی گردشگری در این منطقه خبر داد.
ظهرابی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز سلامت غذای انسان را در حفظ سلامتی خاک دانست و اظهار داشت خاک استان ما درگیر دو مشکل جدی فرسایش و آلودگی است و بر  اصلاح الگوی مصرف آب و استفاده از فناوری سبز  در امور کشاورزی تأکید کرد.
در پایان از نهال کاری و احداث فضای سبز حفاظتی و کشت نهال های  قره داغ و تاغ  در ایستگاه سگزی که بوسیله پساب فاضلاب آبیاری می شود بازدید به عمل آمد.

 
بازدید : 1931
27 خرداد 1394 ساعت 12:50 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

الله خالق کل شیء و هو علی کل شی ء وکیل خداوند خالق هر چیزی است و هم او وکیل هر چیزی است که خلق نموده است (زمر -62 )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک