جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 224
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66556
عناوین مهم خبری :
گردهمائی روحانیون شهرستان شاهین شهر و میمه
گردهمائی ائمه جمعه و جماعات شهرستان شاهین شهر  با حضور ائمه جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل منابع طبیعی ، فرماندار و بخشدار شهرستان در روستای کلهرود شاهین شهر برگزار گردید .
در این گردهمائی امام جمعه شاهین شهر با بیان روایتی از امام صادق (ع) در موضوع اهمیت درخت و درختکاری عنوان کرد که اگر خوراک فکری به ائمه جماعات داده شود می توانیم در فرهنگ سازی منابع طبیعی نقش بیشتری ایفا کنیم .


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  با اشاره به شأن نزول آیه اول سوره انفال و بیان روایت امام صادق (ع) در مورد انفال عنوان نمود که هدف از اصلی از این گردهمائی حمایت و یاری ائمه جمعه و جماعات در فرهنگ سازی استفاده صحیح از منابع طبیعی است  .
 مهدی احمدی ونهری در ادامه گفت : از جمله محرمات در حال احرام شکستن شاخ و برگ درختان است و این خود حکایت از اهمیت دین به طبیعت است و نیز وجود بیش از 1000 آیه قرآن بیانگر اهمیت موضوع است .مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان دغدغه بشر در قرن 21 را کمبود آب شیرین و پیشرفت بیابان و تغییر اقلیم بیان نمود و و گفت :  مشکل بزرگ استان و کشور فعلاً ریزگردها و خشکسالی است که با سرمایه گذاری در منابع طبیعی میتوان بر این مشکلات فائق آمد . محمد حسین شاملی از ائمه جمعه و جماعات شهرستان در خواست نمود که نسبت به اجرائی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری در اسفند سال 93 ایفای نقش نمایند .
حاجی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  نیز گزارشی از وضعیت کشور ارائه و عنوان نمود در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته منابع طبیعی و درختکاری در سال 94 آمادگی کامل داریم
بصیری فرماندار شهرستان مشکل آلودگی هوای شهرستان را از جمله معضلات بزرگ عنوان نمود  و بیان داشت که با توسعه فضای سبز و جلوگیری از چرای زود هنگام و دام غیر مجاز می توانیم سر سبزی شهرستان را افزایش دهیم .
بازدید : 2685
30 خرداد 1394 ساعت 11:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چگونه دیگرى را اصلاح می‌کند کسى که خودش را اصلاح نکرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک