جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4127
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73553
عناوین مهم خبری :
عملیات مبارزه با موش صحرایی در عرصه های بیابانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره بیابان زدایی این اداره کل از مبارزه با موش صحرایی در سطح جنگل های دست کاشت بیابانی استان اصفهان خبر داد.
نریمانی گفت: با توجه به آسیب هایی که موش صحرایی به ریشه درختان جنگلی وارد می کند طرح مبارزه با این آفت، در سطح 5 هزار و200 هکتار از جنگل های دست کاشت بیابانی استان اصفهان، تحت عنوان پروژه مدیریت جنگل های دست کاشت انجام شد.
وی با اشاره به تخصیص 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برای اجرای این طرح افزود: محل تأمین اعتبار از اعتبارات ملی در غالب طرح جامع مقابله با بیابان زایی است و از طریق شرکت های پیمانی این امر اجرا شد.
نریمانی ادامه داد: روش مبارزه با استفاده از طعمه گذاری مسموم است که ابتدا مناطق آلوده به آفت موش بر اساس طرح های مطالعاتی شناسایی، سپس لانه کوبی و مسدود نمودن لانه های حیوانات موذی و در آخر در لانه های ایجاد شده توسط موش عملیات طعمه گذاری انجام می شود.
به گفته وی عملیات مبارزه با آفت موش، در شهرستان های اردستان، برخوار، اصفهان، نایین، نطنز و آران و بیدگل از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.
بازدید : 1832
30 خرداد 1394 ساعت 12:35 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک