جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4195
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73621
عناوین مهم خبری :
برداشت کتیرا در شهرستان فریدن
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدن از آغاز برداشت کتیرا از گون خرمنی زرد خبر داد.
کرکوندی گفت: 4 عرصه مجاز بهره برداری به مساحت تقریبی2 هزار هکتار و با برآورد تقریبی 35 هزار کیلوگرم محصول استحصالی در حال حاضر مورد بهربرداری قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه،  بهره مالکانه (حقوق دولتی)  123 میلیون ریال وقیمت بازاری آن بالغ بر 2 میلیارد و 450 میلیون ریال بر آورد شده است، افزود:  قیمت هر کیلو گرم کتیرا از نوع خرمنی 500 و پنجاه  هزار ریال و قیمت بازاری آن حدود 700 هزارریال است.

کرکوندی خاطر نشان کرد،  در حال حاضر بهره برداری از کتیرا در سال جاری زمینه اشتغال تعداد 40 نفر به مدت 75 روز را فراهم نموده است.
 به گفته وی، در شهرستان فریدن 75 هزار هکتار از عرصه های مراتع دارای طرح بهربرداری ازمحصولات فرعی از جمله کتیرا هستند که متأسفانه  به دلیل استمرار خشکسالی چندین ساله امکان بهربرداری از آنها بطور همزمان میسرنیست .
شایان ذکر است، باتوجه به شرایط اقلیمی حاکم و میزان بارندگی سالیانه و رعایت اصول فنی این محصولات پس از هر دوره بهربرداری به مدت 3 سال محدوده قرق و مجوز بهره برداری آن صادر نخواهد شد تا گیاهان مولد نسبت به ترمیم و بازسازی و تجدید حیات فرصت کافی داشته باشند.
بهره برداری از  کتیرا از اوایل تابستان سال جاری آغاز و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد.
بازدید : 3825
23 تیر 1394 ساعت 09:39 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک