جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 137
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66469
عناوین مهم خبری :
مهمترین پروژه اولویت دار در استان اصفهان  طرح مقابله با بیابان زایی  است
استاندار استان اصفهان گفت: اگر برای مقابله با بیابان زایی دیر بجنبیم زمانی نمی پاید که اصفهان مثل اهواز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، رسول زرگرپور صبح  روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه طرح ده هزارهکتاری بیابان زدایی دشت سگزی اصفهان گفت: بنده به عنوان  نماینده دولت در استان معضل زیست محیطی اصفهان را بارها در هیات دولت به عنوان یک مسئله اولویت دارمطرح کرده ام . در حالی که خیلی ها انتظار داشتند مشکلات اقتصادی استان را در هیات دولت مطرح کنم!

زرگرپور اظهار داشت: مهمترین پروژه اولویت دار در استان اصفهان در حال حاظر طرح مقابله با بیابان زایی  است و ازهمین منطقه سگزی که امروز گام اول آن را آغاز می کنیم اعلام می نمایم اگر نسبت به فرسایش خاک و بیابان زایی استان بی تفاوت باشیم تا 5 سال دیگر نیازی نیست به اهواز برویم و ببینیم مشکلات گردوغبار آنجا چیست، بلکه اهوازخود بخود به اصفهان می آید.!
استاندار اصفهان با بیان اینکه پدیده بیابان زایی سالانه 5 تا 10 میلیون دلار خسارات به تاسیسات پایگاه هوایی هشتم شکاری وارد می کند خاطر نشان ساخت: متاسفانه هرچه جلوتر می رویم ضرر و زیان های ناشی از بیابان زایی تصاعدی حرکت می کند.


 
زرگرپور همچنین یادآور شد: طی دوسال آینده با کمک منابع طبیعی و مشارکت مردم، سازمان ها و سمن ها 10 هزار هکتار بیابان زدایی انجام می دهیم اما این کار با امکانات دولتی بیش از 10 سال طول می کشد، تازه معلوم هم نیست نتیجه کارش چه شود؟!
وی تاکید کرد: مقابله با بیابان زایی به یک تفکر جهادی نیاز دارد و من از شهرداری، بسیج سازندگی و دیگر دستگاههای اجرایی استان می خواهم که این مشکل را جدی بگیرند.
استاندار اصفهان استفاده از پساب فاضلاب را از سوی کشاورزان غیر قانونی اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: این آب باید به مدت دوسال در اختیار منابع طبیعی قرار گیرد تا منطقه آباد شود.
زرگر پور همچنین اشاره داشت: وقتی انسان کوره های گچ را می بیند دل آدم ریش می شودکه با طبیعت و سرزمین چه کرده اند!
وی گفت: ما با مردم دعوا نداریم اما نسبت به جابجایی و استفاده از شیوه های نوین آن حرف داریم.
به گفته استاندار اصفهان برخی افراد طی سالیان اخیر درختان تاغ زیادی را برای تهیه زغال قطع کرده اند و این مسئله، مشکلات را زیاد تر کرده است.
وی مستقیماً از نیروی انتظامی استان خواست این افراد را شناسایی تا کسی جرات نکند به منابع طبیعی تعرض نماید!


 
زرگر پور همچنین گفت: با منابع طبیعی قرارگذاشتیم دنبال تکنولوژی جدید باشیم و هرکه طرحی نو داشت استانداری و منابع طبیعی حمایت می کند و اراضی در اختیار افراد قرار می دهد.
وی سر انجام یکبار دیگر تاکید کرد بیابان زدایی مهمترین مسئله زیست محیطی استان اصفهان است و اگر اراده جهادی پشت آن باشد اقدامات نتیجه می دهد!   
بازدید : 1925
26 آبان 1394 ساعت 01:14 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

درباره افراد مطمئن براساس گمان داوری نمودن، از عدالت نیست. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک