جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1736
  • بازدید دیروز : 3720
  • بازدید این ماه : 5456
عناوین مهم خبری :
برخورد با متخلفين چراي دام مازاد و خارج از فصل، در منطقه موته
برخورد با متخلفين چراي دام مازاد و خارج از فصل، در منطقه موته
طي عملیات مشترک يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري بخش ميمه و محیط بانی پناهگاه حیات وحش موته با 12 مورد تخلف چراي دام مازاد و خارج از فصل در مراتع ميمه برخورد قانوني صورت گرفت و 7800 رأس دام از منطقه خارج گردید.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شاهين شهر و ميمه با ذكر اين مطلب گفت: از ابتدای خردادماه سال جاری به مدت پنج ماه با توجه به حساسیت و اهمیت ویژه منطقه، نظارت و سرکشی مستمر به مراتع موته صورت گرفته است.


هر ساله در اين مدت برخي دامداران، خارج از فصل چرای دام و نيز با عدم رعایت تعداد مجاز، نسبت به تعلیف و چرای دام اقدام مي‌نمودند كه باعث تخريب مراتع و برهم زدن نظم اكوسيستم طبیعی در منطقه موته گرديده و بعضاً به شکار غیرمجاز نیز اقدام می نموده‌اند.
بابك حقيقي در ادامه افزود نكته وي‍‍ژه در اجراي این عملیات رعایت برخوردهای کارشناسانه از سوی مأمورین هردودستگاه اجرایی بوده است به گونه‌اي كه در عین برخورد قانونی ؛ موضوع ضرورت اهمیت رعایت اصول بهره برداری از مراتع به ویژه در مناطق حفاظت شده به متخلفین تفهیم گردید تا تأثیر آموزشی ترويجي در راستای فرهنگ سازی منابع طبیعی داشته باشد .مرتضي جمشيديان رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان گلپايگان و مسئول پناهگاه حیات وحش موته نيز تأكيد كرد رعايت  اصول حفاظت از محیط زیست  هم راستا با اهداف حفاظت و احیای مراتع سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور است. وي افزود اين تجربه نشان داد كه مشاهده همکاری تنگاتنگ دو دستگاه اجراییِ مرتبط، تأثیر بسزايي در درک اهمیت موضوع برای دامداران به همراه دارد و  امیدواریم که با ارائه طریق و مساعدت مدیران ارشد استان همواره شاهد چنین همکاریهایی باشیم.
بازدید : 3498
29 مهر 1392 ساعت 10:35 ق.ظ
سخن روز

مردم با آنچه که نمی‏دانند، دشمنند. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک