جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1963
  • بازدید دیروز : 3720
  • بازدید این ماه : 5683
عناوین مهم خبری :
بازدید مشاور سازمان جنگل ها از طرح های نهالکاری شهرستان  اران و بیدگل
نگهدار اسکندری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های نهالکاریآران وبیدگل به خبرنگاران اظهار کرد: درحال حاضر اعتبار این سازمان برای حفظ و حراست از عرصه های طبیعی بسیار ناچیز است و امیدواریم این مهم با کمک دولت تدبیر برای رفع معضلاتی از جمله پدیده ریزگردها محقق شود. 
وی در ادامه افزود: بیشترین آسیب و تخریب عرصه های طبیعی در سال های گذشته به دلیل جامع نگر و آینده نگر نبودن برنامه ها بوده است و دیدیم که تالاب جازموریان که روزی آبشخور و منبع علوفه دام بود و یا دریاچه ارومیه چگونه به کانون بحران در کشور تبدیل شده است.اسکندری با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری مبنی بر حراست از منابع طبیعی افزود: با توجه به وجود 2 میلیون هکتار جنگل های دست کاشت در کشور، لزوم مشارکت مردم برای حفظ منابع طبیعی ضروری است و باید این مهم به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی سیاست های سازمان جنگل ها، مراتع کشور را نیز جامع نگری و مشارکت مردم در حفاظت از عرصه های طبیعی کشور دانست.
اسکندری با اشاره به اینکه حفظ و توسعه جنگل های دست کاشت از اولویت های سازمان است، خاطرنشان کرد: بحث جامع نگری در استان ها با مدیریت استاندار و در شهرستان ها با مدیریت فرمانداران در حال پیگیری است.
وی افزود: مساله تخریب اراضی و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی را باید جدی گرفت، زیرا اگر توجه ویژه نشود، معضلی از جمله ریزگردها و گرد وغبار گسترش پیدا خواهد کرد و به بحرانی بزرگ تبدیل خواهد شد.


همچنین در مراسمی رئیس و قرقبان منابع طبیعی آران وبیدگل که هفته گذشته در درگیری با قاچاقچیان چوب تاغ زخمی شده بودند، قدردانی شدند.
قاچاق چوب و قطع درختان تاغ در آران و بیدگل با توجه به وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی و کمبود نیروی حفاظت، در حال افزایش است، به طوری که فقط در یکسال گذشته بیش از سه هزار و 700 درخت تاغ قطع و 93 پرونده قضایی تشکیل و بیش از 50 نفر در این ارتباط دستگیر شده اند.
قاچاق چوب تاغ به منظور تهیه زغال انجام می شود، چوب و زغال آن که آتش با دوامی دارد با قیمت بالا توسط افراد سودجو فروخته می شود. 
بیش از یک سوم تاغزارهای استان اصفهان در آران و بیدگل قرار دارد.
بازدید : 1811
26 بهمن 1394 ساعت 11:57 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک