جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 626
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 630
عناوین مهم خبری :
کاشت 336 اصله نهال به یاد دانش آموزان و فرهنگیان  شهید کاشان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان روز سه شنبه در این مراسم اظهار کرد: اجرای طرح های مدیریت پایدار مراتع، جلب مشارکت مردمی، طرح مقابله با بیابانزدایی و اجرای طرحهای ممیزی و تفکیک اراضی ملی از جمله برنامه های راهبردی در زمینه آبخیزداری در این شهرستان است.
مجید خداپرستان افزود: حدود 10 میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی در دو سال گذشته صرف اجرای طرحهای متنوع آبخیزداری این شهرستان شده است.
وی خاطرنشان کرد: این طرحها شامل سازهای سنگ، ملاتی، طرحهای بیولوژیک در مناطق سن سن، بزرک، مشکات، پنداس و آبخوان کاشان اجرا شده است.
خداپرستان گفت: طرحهای مدیریت پایدار مراتعی نیز شامل اجرای عملیات بیولوژیک کپه کاری، در مراتع قمصر، تجره، بزرک، خنب و دره، چاله قره و مرق به مساحت 100 هکتار با صرف اعتباری افزون بر 200 میلیون ریال در سالهای 93 و 94 اجرا شده است.
وی همچنین طرحهای مدیریت جنگل کاری دست کاشت را شامل اجرای 250 هکتار جنگل بادام کوهی در مناطق برزآّباد، فتح آباد ، سده و تجره از توابع شهرستان کاشان بیان کرد و افزود: برای اجرای این طرحها نیز 200 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
خداپرستان از توزیع 26 هزار اصله درخت توت، اقاقیا، زیتون تلخ ، کاج و سرو در هفته منابع طبیعی خبر داد.
سرپرست فرماندار کاشان نیز در این مراسم گفت: هجوم آب های شور زنگ خطر و تهدیدی برای کم آبی در منطقه کاشان است که در صورت ادامه این روند کمتر از 10 سال دیگر با مشکل کم آبی روبه رو خواهیم شد.
حمیدرضا مومنیان در ادامه منابع آبهای زیرزمینی را حق همگان بخصوص نسل های آینده دانست و گفت: نسل کنونی حق ندارد تا از منابع آیندگان مصرف کند.
وی صرفه جویی و استفاده بهینه در مصرف آب، کشت گیاهان مقاوم در برابر کم آبی و توسعه آبیاری قطره ای را از جمله راهکارهای مقابله با کم آبی در این منطقه کویری دانست.
مومنیان همچنین حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه آب را مصداق حق الناس عنوان کرد.
وی میزان برداشت آب در این شهرستان را سالانه 450 میلیون مترمکعب و آب حاصل از نزولات جوی را 400 میلیون مترمکعب دانست.
شهرستان کاشان در دوران هشت سال دفاع مقدس 300 دانش آموز و 36 فرهنگی تقدیم اسلام کرده است.
15 تا 21 اسفند هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
بازدید : 1639
24 اسفند 1394 ساعت 09:20 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

قلب ( دل ) حرم و خانه خداست . در خانه خدا کسی را غیر از او ساکن نکنید . امام صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک