جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 326
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 330
عناوین مهم خبری :
بازدید کارشناسان کشور چین از پروژه های مقابله با بیابان زایی شهرستان آران و بید گل
عباس كارگر مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور در این بازدید گفت :  در دوازدهمین اجلاس كشورهای عضو كنوانسیون مقابله با بیابانزایی كه با حضور 180 كشور و در سطح وزرا و نمایندگان مجلس در آنكارا برگزار شد، قرار شد درباره مشكلات جهانی از جمله بیابانزایی، تغییر اقلیم و خشكسالی كنوانسیونی تشكیل شود.


وی افزود: با توجه به اذعان كشورهای جهان مبنی بر فعالیت گسترده ایران در طرح های بیابانزایی، هفته گذشته از ایران دعوت به عمل آمد كه در كنوانسیون جهانی كه با حضور 18 كشور در مقر دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در آلمان تشكیل می شود، شركت نماید.
كارگر تصریح كرد: روز گذشته و با حضور فعال ایران در این كنوانسیون قرار شد سندی جامع برای مبارزه با بیابانزایی تا چند ماه آینده تهیه شود كه برای همه كشورها الزام آور باشد.


وی زمان ابلاغ این سند را سال 2018 بیان كرد و افزود: هدف نهایی این سند این است كه در فاصله زمانی سال 2018 تا 2030 جهان به جایی برسد كه میزان احیای جنگلها و مراتع با میزان تخریب آن برابر شود.
وی بازدید هیات چینی از طرح های مقابله با بیابانزایی را در این راستا عنوان كرد و افزود: كشور چین با رشد اقتصادی بسیار بالا، در زمینه مبارزه با بیابانزایی از كشور ایران تقاضای همكاری و امضای تفاهمنامه نموده كه نشان از فعال بودن ایران در این زمینه است.
آران و بیدگل با دارا بودن 120 هزار هكتار جنگل های دست كاشت تاغ 40 درصد از تاغزارهای استان اصفهان را در خود جای داده است.
این شهرستان در 200 كیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

بازدید : 1970
23 فروردین 1395 ساعت 10:41 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک