جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3626
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77526
عناوین مهم خبری :
جلسه آموزشی اطفاء حریق در شهرستان برخوار برگزار شد
جانشین فرمانده یگان حفاظت  اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت :هدف اصلی کلاسهای آموزشی ، پیشگیری و آگاه سازی جوامع محلی در امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی است.
علی رفیعیان  گفت : حفظ و حراست همه جانبه از عرصه های منابع طبیعی مانند جنگل ها و مراتع ضروری است و  حفاظت موثر از این عرصه ها بدون مشارکت جوامع محلی نتیجه بخش نخواهد بود وی بر ضرورت تشکیل گروه های اطفاء حریق محلی جهت عملیات اطفاء حریق تاکید نمود. جانشین  فرمانده یگان حفاظت  افزود:اولین افرادی که از وقوع حریق در جنگلهای تاغ مطلع می شوند، روستانشینان مجاوراین عرصه ها هستند و به یقینا اگر تا رسیدن ماموران یگان حفاظت و آتش نشانی ها در محل حریق، مردم محلی عملیات اطفاء حریق را شروع نمایند، دامنه گسترش حریق وسیع نخواهد شد و در مدت زمان کوتاهی مهار خواهد شد.
رفیعیان خاطر نشان کرد چنانچه وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی توسط عوامل انسانی انجام شود، در صورت شناسایی فرد متخلف طبق قوانین و مقررات با او برخورد خواهد شد.


 

خشکسالی باعث تشدید حریق می شود
کارشناس آموزش آتش نشانی شهرستان برخوار در این جلسه آموزشی به بیان دلایل وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی پرداخت و نحوه استفاده از  وسایل اطفاء حریق از جمله کپسول های آتش نشانی را به حاضرین آموزش داد .
مسیح آریافر افزود :به دلیل خشکسالی های اخیر و افزایش درجه حرارت در فصول گرم سال تمامی کشاورزان و بهره برداران منابع طبیعی باید این عرصه ها را از هرگونه عاملی که باعث تشدید وقوع حریق می گردد از جمله بطری های شیشه ای و نایلون ها پاکسازی نمایند.
وی خاطر نشان کرد  در مواردی کشاورزان محلی اقدام به آتش زدن پس چر زراعت خود می نمایند که در صورت عدم کنترل آن و سرایت به جنگلهای تاغ و نیزارها زمینه وقوع حریق پدید خواهد آمد.
شایان ذکر است  تعدادی از کشاورزان و مرتعداران شهرستان برخوار نیز آمادگی کامل خود را جهت همکاری در امر اطفاء حریق عرصه های منابع طبیعی اعلام کردند.
گفتنی است شهرستان برخوار دارای 4 هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ می باشد که به دلیل وجود سرشاخه های انبوه و نیزارهای مجاور پتانسیل وقوع حریق در این عرصه ها بسیار بالا می باشد. لذا برنامه ریزی مدون جهت پیشگیری و در صورت لزوم اطفاء حریق در دستور کار کارشناسان و عوامل یگان حفاظت شهرستان قرار دارد. 
بازدید : 2062
5 مرداد 1395 ساعت 09:49 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک