جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 762
  • بازدید دیروز : 2158
  • بازدید این ماه : 93992
عناوین مهم خبری :
تولیدات روستاییان در محدوده پروژه ترسیب کربن  اصفهان، در بازارهای بزرگ کشور عرضه خواهد شد
با همت مسؤلین پروژه ترسیب کربن اصفهان، صندوق توسعه روستای قورتان، مرکز فنی و حرفه ای ورزنه و دهیاری روستای قورتان و با همکاری کارآفرین بخش خصوصی، اولین کارگاه تولیدی خیاطی در محدوده پروژه ترسیب کربن راه اندازی شد.
مدیر اجرایی پروژه ترسیب کربن اصفهان در آیین افتتاح کارگاه تولیدی قورتان گفت: چهارده تن از بانوان عضو صندوق توسعه روستای قورتان پس از گذراندن دوره های آموزشی و اخذ گواهی فنی و حرفه ای و با همت و تلاش بانوی کارآفرین اصفهانی "نفیسه عروجی" در این کارگاه مشغول به کار شدند. محصولات تولید شده در این کارگاه در قالب سرویس خواب چهل تکه با طرح ها و رنگ های منحصر به فرد بوده و پس از دو ماه آموزش کارآموزان، به مرحله تولید و عرضه در بازار رسیده است. این محصولات در بازارهای شهرهای بزرگ کشور عرضه خواهد شد و در صورت افزایش تولید، امکان صادرات به کشورهای همجوار نیز فراهم میباشد.


 حسینعلی نریمانی در ادامه افزود: معمولاً جوامع محلی در ارتباط با معیشت خود با سه دسته عمده از مشکلات مواجه اند که شامل نداشتن سرمایه کافی، نداشتن مهارت کافی و نداشتتن دسترسی مناسب به بازار است بنابراین جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی بهترین راه کار توسعه کسب و کار در مناطق روستایی است.
وی با مثبت ارزیابی کردن روند پیشرفت پروژه ترسیب کربن در استان اصفهان بیان داشت: پروژه ترسیب کربن اصفهان با تسریع در روند اجرای مراحل پروژه، پس از دو سال از شروع، به مرحله نهایی پروژه که توسعه کسب و کار پایدار برای جوامع محلی است، رسیده است.قرار است با جذب سرمایه گذاران محلی، کارگاه های تولیدی در زمینه سرویس خواب کودک، سرویس آشپزخانه و محصولات مورد نیاز منزل نیز در سایر روستاهای محدوده پروژه ترسیب کربن اصفهان راه اندازی شود.
تهیه خبر : اعظم محمدی
بازدید : 2106
13 مرداد 1395 ساعت 11:01 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک