جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1721
  • بازدید دیروز : 3720
  • بازدید این ماه : 5441
عناوین مهم خبری :
بازدید مسئولان و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از پروژه بین المللی
 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان اصفهان با اعلام این خبر گفت : پروژه بین المللی منارید در چهارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا در هفت کشور اردن ، الجزایر ، ایران ، تونس ، مراکش ، مصر و یمن اجرا می شود ، این پروژه در ایران با مشارکت تسهیلات جهانی محیط زیست GEF  برنامه توسعه ملل متحد UNDP و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان نماینده دولت از شهریور 1390 آغاز شده است .


 ابوطالب امینی  گفت  بعد از عملیاتی کردن این پروژه در استان از جمله در استان یزد و نتایج بسیار ارزنده با تصمیمی که سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیز داری کشور اتخاذ نمود  مقرر گردید در دیگر استان ها تعمیم پیدا کند از این رو  پس از بررسی های زیاد و تصویب کمیته فنی ،  مقرر شد حوزه  آب جاغ جاغ شهرستان سمیرم استان اصفهان با مساحت 43 هزار هکتار انتخاب و پروژه منارید با کسب تجربه از دیگراستان ها به مورد اجرا گذاشته شود تا بتوان آن را به دیگر استان ها  نیز گسترش داد.


   وی در ادامه گفت : در همین راستا ابتدا با حضور  نمایندگان ملی پروژه  نشستی در محل فرمانداری شهرستان سمیرم  و با حضور اکثر مدیران اداری تشکیل و اهداف پروژه توضیح داده شد و برای شناخت بهتر پروژه این بازدید توسط کارشناسان اثر گذار و مدیران مسئول از  شهرستان بهاباد استان یزد در نظر گرفته شد .
لازم به ذکر است تعداد 10 نفر از مدیران شهرستان سمیرم از جمله فرماندار ، به اتفاق 15 نفر از کارشناسان مرکز استان به مدت سه روز از شهرستان بهاباد در استان یزد  در این بازدید شرکت می نمایند.


امینی ، تبادل نظر با کارشناسان استان یزد ، شناخت  مشکلات و نقاط  قوت و ضعف پروژه و کسب تجربه  بیشتر  از استان هایی که از سال 1390 این کار را شروع کرده اند  را از دیگر اهداف این  بازدید  بر شمرد . وی اظهار امیدواری کرد در ماه های آینده با شروع عملی و امضاء سند راهبردی  پروژه منارید  بتوان  در راستای مدیریت  جامع  منابع  طبیعی و انسجام درون سازمانی و برون سازمانی گامی مهم  در جهت توسعه پایدار  منابع طبیعی  برداشته شود .

 
بازدید : 2238
15 آذر 1395 ساعت 08:16 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که بردبار است ، آقای دنیا و آخرت باشد . (پیامبر اکرم )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک