جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 982
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 982
عناوین مهم خبری :
بازدید کارشناسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مدیرکل دفتر بیابان سازمان جنگلها از طرح های بیابانزدایی
رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت :  کارشناسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ، مدیرکل دفتر بیابان سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور با هیئت همراه و رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان ابتدا از ماحصل فعالیت های سنوات گذشته همکاران اداره منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل که تولید 120 هزار هکتار  جنگل های دست کاشت تاغ در منطقه ، ثبات نوار ریگ بلند  ، ایجاد باغات کشاورزی و توسعه صنایع در شهرستان است بازدید نمودند.

مدیر کل دفتر بیابان سازمان جنگلها در این بازدید اظهار داشت : در صورت عدم مهار نوار ریگ بلند در شهرستان اران و بیدگل شاهد بروز خسارات جبران ناپذیر تا تهران خواهیم بود و این شهرستان نقش بسزایی در فعالیت های بیابانزدایی ایران داشته است.
در ادامه رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان هدف از این بازدید را توانمند سازی جوامع محلی و روستایی همچنین مشارکت عموم مردم در حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی بخصوص اراضی بیابانی و کویری بیان نمود.

در پایان از ایستگاه بیابانزدایی ابوزیداباد و تولید نهال شرکت تعاونی مرتعداران وحدت شهرستان بازدید و آقای رشید قاسمی رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی به تشریح فعالیت های شرکت و مشارکت دامداران و جوامع محلی در حفظ و احیاء عرصه های منابع طبیعی پرداخت.
استان اصفهان دارای 300 هزارهکتار جنگل های بیابانی است که ا ز این میزان 40 درصد در شهرستان آران و بیدگل واقع شده که به عنوان یکی از شهرستان های کویری استان اصفهان محسوب می شود .
 
بازدید : 1866
10 بهمن 1395 ساعت 11:09 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

برترین مردم سودمندترین آنها است به مردم (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک