جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 854
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 81438
عناوین مهم خبری :
بهره برداری ازمراتع ییلاقی شهرستان کاشان آزاد شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان با اعلام این خبرگفت : استفاده از مراتع ییلاقی که هرساله از اول خرداد آزاد می‌شود، امسال با توجه به شرایط مکانی ، زمانی و دیرسالی شهرستان کاشان و با هماهنگی شرکت تعاونی مرتعداران و بهره برداران این شهرستان ، با یک هفته تاخیر آزاد شد.

 مجید خداپرستان  افزود: از مجموع  ۱۵۰ سامانه عرفی شهرستان کاشان نیمی از آن مراتع ییلاقی محسوب می‌شود که سالانه در حدود ۶۰ هزار واحد دامی از علوفه این مراتع تغذیه می‌کنند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان ادامه داد: حدود یک هزار و ۲۰۰ بهره بردار شهرستان کاشان و مناطق همجوار از مراتع ییلاقی با وسعت حدود ۲۰۰ هزار هکتار استفاده می‌کنند که با ۶۶ سامان مرتع ، به بهره برداری چهارماه در سال می‌رسد.
خداپرستان با اشاره به کنترل حضور دام در مناطق ییلاقی تاکید کرد: حضور به موقع مرتعداران باعث کاهش کوبیدگی خاک مرتع شده و همچنین باعث زادآوری طبیعی گیاهان مرتعی و داروئی می‌شود تا این گیاهان به رشد طبیعی خود رسیده و از پیشرفت بیابان جلوگیری كنند.

وی تصریح کرد: حضور دام در مراتع ، عامل مفیدی در حفاظت و نگهداری مراتع است و ضمن تغذیه و سربرداری گیاهان ، باعث تحریک سریع‌تر در رشد گیاه شده و گیاهان از کود دامی حاصل از چرای گوسفندان تغذیه می‌کند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان گفت: بهره برداری از مراتع ییلاقی شهرستان کاشان از اول خرداد هرسال آغاز شده و تا پایان شهریورماه به مدت چهار ماه ادامه دارد.
بازدید : 1310
8 خرداد 1396 ساعت 12:01 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه شنیدی شخصی آبروی مردم را می ریزد ، بکوش تا تو را نشناسد . امام حسن (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک