جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1843
  • بازدید دیروز : 3720
  • بازدید این ماه : 5563
عناوین مهم خبری :
مشارکت جمعیت دوستداران طبیعت راوند در توسعه جنگل های راوند
جمعیت دوستداران طبیعت راوند کاشان  به منظور توسعه منابع جنگلی مراتع راوند، گونه گیاهی بادام کوهی به صورت گلدانی کشت نمودند.
رضا نبی راوندی؛ نماینده جمعیت مذکور هدف از انجام این کار را " کاشت صد اصله نهال گلدانی بادام کوهی " یاد بود شهدای گمنام راوند توسط این جمعیت دوستدار طبیعت عنوان نمود.

 این برنامه با همکاری جمعیت دوستدار طبیعت راوند، پایگاه بسیج راوند و واحد جنگلکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان صورت پذیرفته و امید  است سالانه نسبت به گسترش این درختکاری اقدام و جمعیت مذکور در حفاظت و نگهداری آن نیز اهتمام ورزد.
 لازم به ذکر است مکانی  در حاشیه مزار شهدای گمنام راوند بدین منظور توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان ، پیش بینی شده است.

بادام کوهی، با نام علمی (Amygdalus scoparia) نام درختچه سبز رنگی است با برگ‌های باریک و کوچک که در اقلیم نیمه خشک ایران می‌روید. بادام کوهی از خانواده گل سرخیان(Rosaceae)  می‌باشد. ارتفاع متوسط گیاه بین ۲٫۵ تا ۳ متر و قطر تاج پوشش آن نیز به ۲ تا ۲٫۵ متر بالغ می‌گردد. گل‌های سفیدرنگ بادام معمولاً قبل از ظهور برگ‌ها در اوایل فروردین‌ماه ظاهر می‌شوند.دانه این گیاه که پس از فراوری (شیرین کردن)  مصرف خوراکی دارد معمولاً از اوایل خرداد تا اواخر این ماه برداشت می شود.

 
بازدید : 1903
20 خرداد 1396 ساعت 01:34 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک