جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 843
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 81427
عناوین مهم خبری :
تصویب اعتبار 23 میلیارد ریالی برای اجرای طرح های آبخیزداری کاشان
به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان کاشان ،  فرماندار کاشان از« تصویب 23 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری» در کمیته برنامه ریزی این شهرستان خبر داد.
حمیدرضا مومنیان در نشست کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات کشاروزی این شهرستان که در بخش برزُک برگزار شد، اظهار کرد: این میزان بودجه برای اجرا و تکمیل طرح های آبخیزداری از محل اعتبارهای ملی و استانی مصوب شده است.
وی این طرح ها را شامل احداث بندهای تاخیری و خاکی در مسیر حوزه آبریز منتهی به سد خنچه و تکمیل 14 بند خاکی و 220 سازه آبخیزداری دراین شهرستان بیان کرد.

فرماندار کاشان  با اشاره به بحران آب گفت : طرح آبیاری تجمیعی یکی از اقدام های مناسب برای مدیریت و استفاده بهینه آب در بخش کشاورزی است که با اجرای 45 طرح آبیاری تجمیعی در شهرستان کاشان در هر هکتار حداقل 2300 مترمکعب در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی شده و در مجموع این میزان چهار میلیون و 900 هزار مترمکعب آب است.
معاون استاندار اصفهان و فرماندار کاشان هم چنین بر تغییر الگوی کشت در منطقه بر آموزش و اجرای اصول صحیح کشاورزی و ترویج کشت محصولات کم آب بر مانند گل محمدی، زعفران، شاتوت و گیاهان دارویی تاکید کرد.
 
بازدید : 1824
5 مرداد 1396 ساعت 09:18 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک