جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1086
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 64222
عناوین مهم خبری :
اجرای پروژه های بیابان زدایی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال
به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین رئیس این اداره اظهار داشت :  در سال جاري عمليات بيابان زدايي در دو منطقه انارک و چوپانان با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد ريال در سطح 250 هکتار از اراضی تحت تاثیر  فرسایش بادی در کانونهای بحران انجام می شود که با توجه به مشخص شدن پیمانکار پس از طی مراحل قانونی، در نيمه دوم سال 1396، اين پروژه شروع خواهد شد.
 

کیوان لوکی انارکی خاطرنشان کرد:  اغلب کانونهاي بحران فرسايش بادي در سطح شهرستان در منطقه انارک و چوپانان واقع گرديده  و  در بسياري از موارد منشأ تشکيل گرد و غبار و ريز گردها است که با اجراي عمليات بيابان زدايي و تثبيت و کنترل حرکت  ماسه هاي روان مي توان تا حدودي از پيشروي بيابان و افزايش آلودگي هوا جلوگيري کرد.
 
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  نائین افزود : از آنجايي که کشور ايران از نظر بيابان زايي در وضعيت بحراني قراردارد، انجام عمليات بيابان زدايي از اهمیت بسزايي برخوردار است و يکي از راههاي جلوگيري از بيابان زايي کاشت درختان و گياهان مقاوم و متناسب با مناطق خشک همچون گياهان شوره زيست مي باشد که در اين شهرستان راهکار فوق از طريق کاشت نهال گياه تاغ در اراضي تحت  تاثیر فرسايش بادي انجام مي شود.
 
کیوان لوکی انارکی در پايان نأکید کرد: با توجه به خشکسالي هاي چند سال اخير که خسارات جبران ناپذيري را به پوشش گياهي مراتع وارد آورده است از دامداران، روستائيان و ساير اقشار مردم شهرستان تقاضا داريم در حفاظت از پوشش گياهي موجود به منظور جلوگيري از فرسايش بادي و آبي کما في السابق اهتمام داشته باشند و خود حافظ منابع طبيعي  باشند.

 تهیه خبر : مژده حریری
بازدید : 1565
1 مهر 1396 ساعت 11:23 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک