جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 156
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66488
عناوین مهم خبری :
اجرای طرح مدیریت چرا در مراتع قشلاقی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین گفت : با آغاز فصل پاییز، چرای دام در مراتع ییلاقی(سردسیر) به پایان رسیده و با هماهنگی های بعمل آمده تمامی دام ها از این مراتع خارج و تا اواسط آبان ‌ماه وارد مراتع قشلاقی (گرمسیر) می‌شوند.
کیوان لوکی انارکی  افزود: اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام به‌عنوان اقدام حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع مطرح بوده و بعنوان یکی از سیاست های راهبردی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: با هدف حفظ پوشش گیاهی و منابع پایه (آب و خاک) و فراهم شدن بستری مناسب برای تجدید حیات گیاهان مرتعی و جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه های طبیعی اجرای پروژه مدیریت چرا از اهمیت ویژه ای برخوردار است که به جدیت دنبال و اجرا می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین خاطر نشان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل چرا در مراتع قشلاقی(گرمسیر) و به پایان رسیدن فصل چرای دام در مراتع ییلاقی (سردسیر) و به منظور بهره برداری اصولی و بهینه از مراتع و حسب قوانین و مقررات مربوطه و در راستای اجرای این پروژه تمامی دامداران و بهره برداران باید از ورود زود هنگام احشام و دام و همچنین دام مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده در پروانه چرا و یا طرح های مرتعداری به مراتع خودداری کنند.
لوکی  تأکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قوانین و مقررات مربوط به چرای دام در مراتع با متخلفین طبق مقررات رفتار خواهد شد و با معرفی به مراجع قضایی پروانه بهره برداری آنان باطل و از درجه اعتبار ساقط می شود.
وی یادآور شد: شماره تلفن رایگان امداد جنگل و مرتع به شماره 1504 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی در ارتباط با چرای غیر مجاز دام، تخریب و تصرف اراضی ملی، بوته‌کنی، قاچاق چوب و ذغال جنگلی است.
لازم به ذکر است شهرستان نایین دارای 55 هزار واحد دامی است و  هیچگونه دام غیر مجازی در این شهرستان وجود ندارد . با توجه به خشکالی های پی در پی سالیانه  حدود 2 کیلو گرم در هکتار علوفه خشک تولید مراتع این شهرستان است و ارزش ریالی آن 15 میلیارد ریال برآورد میگردد .
تهیه خبر : مژده حریری  
بازدید : 3019
25 مهر 1396 ساعت 09:50 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

سنگ غصبی به کار رفته در بنای خانه ، گرو ویرانی آن است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک