جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 326
  • بازدید دیروز : 2949
  • بازدید این ماه : 104238
ایجاد کمربند حفاظتی برروی عرصه ملی منابع طبیعی
معاون اداره حفاظت وحمایت  اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: به منظور تثبیت مالکیت برعرصه های ملی درسال جاری با تخصیص اعتبار 250 میلیون تومان به طول 60 کیلومتر کمربند حفاظتی اجرا می شود.
حجت اله زمانی  افزود: درسال جاری عملیات احداث کمربند حفاظتی تا کنون 60% پیشرفت فیزیکی داشته ودرشهرستا نهای سمیرم ، خوروبیابانک ، کاشان ، مبارکه ، دهاقان ، گلپایگان وخوانسار به صورت بنچ مارک ، کانال و نهالکاری اجرا می شود.

زمانی درادامه گفت:درمناطق غرب استان به ویژه د رشهرستان فریدونشهر به منظور جلوگیری ازقطع   اشجار وحفاظت ازدرختان جنگلی ، اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری ، اقدام به سوخت رسانی یارانه ای به صورت توزیع سیلندر گاز به جنگل نشینان می نماید.
گفتنی است این طرح که ازسالیان گذشته شروع شده وهنوز هم ادامه دارد از اعتبارات طرح صیانت وملی ، هزینه می شود که درسال جاری 70 میلیون تومان اعتبار دارد. همچنین با توزیع آبگرمکن  های خورشیدی باعث جلوگیری ازقطع درختان جنگلی وسوزاندن آنها توسط مردم منطقه می شود.
لازم بذکر است درسال گذشته 90 دستگاه آبگرمکن خورشیدی با صرف اعتبار 130 میلیون تومان دربین جنگل نشینان توزیع شده است.
بازدید : 1317
29 مهر 1396 ساعت 01:13 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک