جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4151
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73577
عناوین مهم خبری :
پانصد کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در آران و بیدگل کشف شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از کشف و ضبط نزدیک به 500 کیلوگرم چوب تاغ و یک دستگاه خودروی سواری وانت از قاچاقچیان در این شهرستان خبر داد.
رضا شفیعی گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی پس از چند روز کمین و جست و جو در تاغزارهای محدوده نصرآباد آران و بیدگل ، قاچاقچیان را شناسایی کردند که عملیات دستگیری آنها تا 20 کیلومتری جاده قم ادامه داشت.

 وی با اشاره به دستگیری سه نفر در این زمینه افزود: قاچاقچیان غیر بومی که مشغول قطع درختان در محدوده جنگل های شمال نصرآباد بودند ، با مشاهده ماموران با یک دستگاه خودروی سواری وانت از محل گریختند که در نهایت توقیف شدند.
شفیعی  بیان کرد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق ، مبادرت به قاچاق چوب و زغال می کنند که عامل تخریب جنگل های دست کاشت این شهرستان است در حالی که نگهداری جنگل ها به دلیل کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه اهمیت بسیاری دارد.
وی عنوان کرد: قاچاقچیان چوب یک هزار و 200 اصله درخت تاغ به وزن تقریبی 30 تن را سال گذشته تنها در شهرستان آران و بیدگل قطع کردند.
گفتنی است شهرستان  آران و بیدگل با 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ ، حدود 40 درصد از تاغزارهای استان را در خود جای داده است؛ این شهرستان در 215 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
بازدید : 1482
20 آبان 1396 ساعت 10:23 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

دنیا منزل گذران و آخرت منزل جاودان است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک