جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 339
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 63475
عناوین مهم خبری :
بازدید معاون استاندار  اصفهان از پروژه های بیابان زدایی
همزمان با 27 خرداد  روز جهانی مقابله با بیابانزایی ، معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهر سازی و تنی چند از مدیران استان از پروژه های مقابله با بیابانزایی شرق اصفهان بازدید کردند .
در این برنامه منطقه 835 هکتاری جهت احداث بندر  خشک و منطقه ویژه اقتصادی که بالغ بر 2 هزار هکتار است از نزدیک  بازدید و موارد فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

معاون عمرانی استانداری با تاکید بر تغییر کاربری کوره های آجر پزی و معادن گچ در شرق اصفهان  افزود ، اولویت واگذاری اراضی در شرق اصفهان و مناطق فعلی این کوره ها و معادن برای تثبیت بیولوژیک در این مناطق است .
دکتر شجاعی تاکید کرد به لحاظ اهمیت پروژه های مقابله با بیابان زایی در شرق  اصفهان ، مقدار 200 لیتر در ثانیه  پساب فاضلاب اصفهان به این امر اختصاص خواهد یافت .
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان اصفهان در این برنامه بازدید  گفت : عملیات بیابان زدایی بسیار سخت و طاقت فرسا است  و از 50 سال  گذشته در شرق اصفهان 300 هزار هکتار جنگل  دست کاشت تاغ ایجاد شده است .
 محمد حسین شاملی یکی از پتانسیل های جنگل های دستکاشت شرق اصفهان را پس از مرحله کاشت به دلیل شرایط ویژه  این منطقه و نزدیکی به شهر اصفهان ، ایجاد  یک پارک بیابانی با جاذبه های گردشگری و توریستی عنوان کرد .
گفتنی است هر هکتار جنگل ایجاد شده  میتواند هفت تن کربن را از هوا جذب نموده و تثبیت نماید و همچنین قابلیت تثبیت هفت تن گرد و غبار  هوا را نیز دارا می باشد .

بازدید : 1452
27 خرداد 1397 ساعت 08:03 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن کس که از روزگار تجربه آموخت ، هرگز فریب جهانیان را نخواهد خورد . ( امام حسن عسکری ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک