جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 256
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66588
عناوین مهم خبری :
18 پروژه آبخیزداری با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت : از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با دستور مقام معظم رهبری 200 میلیون دلار به طرح های آبخیزداری کشور اختصاص یافته است که استان اصفهان توانسته است 23 میلیارد  تومان از این اعتبارات را جذب نماید .


 محمد حسین شاملی ادامه داد : همزمان با کلنگ زنی پروژه  پخش سیلاب عباس آباد چوپانان با حضور استاندار اصفهان ، نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی و سایر مقامات محلی ، 18 پروژه آبخیزداری در شهرستان های گلپایگان ، بویین و میاندشت ، خوانسار ، چادگان ، سمیرم ، فریدون شهر ، اردستان ، شاهین شهر و میمه ، نطنز ، کاشان ، لنجان و خور و بیابانک آغاز به کار کردند .


شاملی خاطر نشان کرد ، با توجه به مشکلاتی که سیلاب های مخرب و ویرانگر رودخانه های بالا دست  چوپانان  برای قنوات  روستا و جاده ترانزیتی مسیر اصفهان – مشهد بوجود آورده بود ، پروژه  پخش سیلاب  عباس آباد  چوپانان  در سه فاز طراحی شد که در فاز اول احداث  بند خاکی به طول 2 کیلومتر بر روی رودخانه های فصلی رشته کوه های عباس آباد  اجرا شد . فاز دوم  این پروژه که با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال کلنگ زنی گردید و با اجرای  این پروژه ، حجم عظیمی از روان آب های حاصل از بارندگی مهار شده و علاوه بر جلوگیری از خسارت های فراوان به قنات روستای چوپانان و مزارع حجت آباد  و آشتیان ، باعث تغذیه سفره های آب زیر زمینی نیز خواهد شد . گفتنی است  از اهداف مهم این پروژه  جلوگیری از فرسایش حوزه آبخیز پایین دست ،کنترل سیلاب ، حفاظت آب و خاک ، تغذیه  آبخوان های منطقه ، تقویت پوشش گیاهی ، اشتغال زایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است .

بازدید : 1750
10 شهریور 1397 ساعت 03:51 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

الله خالق کل شیء و هو علی کل شی ء وکیل خداوند خالق هر چیزی است و هم او وکیل هر چیزی است که خلق نموده است (زمر -62 )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک