جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 246
  • بازدید دیروز : 2949
  • بازدید این ماه : 104158
با پایان فصل چرای ییلاقی؛ چرای دام در مراتع ییلاقی شهرستان کاشان ممنوع است
با پایان فصل چرای ییلاقی؛ چرای دام در مراتع ییلاقی شهرستان کاشان ممنوع است
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان گفت: از ابتدای مهرماه چرای دام در مراتع ییلاقی این شهرستان ممنوع بوده و در این مدت از انجام هرگونه تعلیف دام در چراگاه‌ها جلوگیری می‌شود.
مهدی شریفی اظهار کرد: دامداران و بهره‌برداران عرصه‌های منابع طبیعی از ورود به مراتع ییلاقی پیش از موعد مقرر در پروانه‌های مرتعداری خودداری کنند تا زمینه رشد مناسب مراتع فراهم شود.
وی تأکید کرد: مدیریت صحیح چرای دام همراه با عملیات اصلاح و احیا مراتع، نقش اساسی در جهت بهره‌برداری پایدار و حفظ آب و خاک دارد که نیازمند مشارکت و همراهی بهره‌برداران و صاحبان دام است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان تصریح کرد: در سال جاری 15 فقره پرونده شکایت از دامداران به علت چرای زودرس و غیرمجاز دام ، افراط در میزان بهره‌برداری و زمان ورود دام به مراتع در مراجع قضایی شهرستان کاشان تشکیل شده است
شریفی گفت: مراتع شهرستان کاشان 380 هزار هکتار وسعت دارد که به 146 سامانه ممیزی تقسیم بندی شده و با تعیین حدود مشخص برای چرای دام در اختیار بهره‌برداران قرار گرفته است که حدود 70 سامانه عرفی بعنوان مراتعی ییلاقی شهرستان مورد چرای مرتعداران ییلاقی قرار می گیرد.
 

 
   
 
                                                                         
بازدید : 1251
11 مهر 1397 ساعت 04:02 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر روز کار همان روز انجام ده ، که هر روز را کاری است . امام علی (ع)

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک