جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 858
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 81442
عناوین مهم خبری :
ممانعت از برداشت، حمل و فروش غیر مجاز گیاهان دارویی و خوراکی از عرصه های طبیعی
رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان  گفت : در طبیعت استان اصفهان حدود 2000 گونه گیاهی وجود  دارد ، 300 گونه از این گیاهان خواص دارویی داشته و 45 گونه گیاهی برای مصارف دارویی ، خوراکی و ادویه ای از سطح جنگل ها و مراتع استان برداشت می شوند.

آبتین میر طالبی اظهار داشت  :محصولات برداشت شده از استان در سال بطور متوسط 2100 تن به ارزش 470 میلیارد ریال است. این محصولات شامل انواع صمغ ، شیرابه ، ریشه ، گل و میوه گیاهان طبیعی از جمله کتیرا، کلوس(برگ کرفس کوهی)،آنغوزه، باریجه ، موسیر، کنگر و .... هستندکه بخشی از آنها به خارج از کشور صادر می گردد.
وی همچنین به این نکته اشاره نمود: طبیعت همواره از دخالت های انسان آسیب دیده است و برداشت این گیاهان باید با دقت و نظارت و در حد مجاز و به روش صحیح انجام شود تا اصل و ریشه گیاهان حفظ گردد. برابر قوانین و مقررات برداشت و حمل محصولات جنگلی و مرتعی باید با مجوز ادارات منابع طبیعی انجام شود و برداشت ، حمل ، خرید و فروش این محصولات از جمله کنگر، کرفس کوهی، بیلهر، موسیر و..... بدون مدرک و پروانه معتبر از منابع طبیعی تخلف و قاچاق محسوب می گردد.
لازم بذکر است  کلیه هموطنان به ویژه بهره برداران روستایی و عشایری ،خریداران ، رانندگان و سایر اقشار مرتبط با موضوع توصیه می شود از برداشت ، بوته کنی ، خرید ، فروش و حمل محصولات طبیعی فاقد پروانه برداشت و مجوز حمل خودداری فرمایند و قبل از هرگونه اقدام در این خصوص به منظور کسب اطلاعات به نزدیک ترین واحد منابع طبیعی مراجعه نمایند،درغیراین صورت محصولات اشاره شده (کرفس کوهی، کلوس ، موسیر،کنگر، بیلهر،کتیرا و ...   ) به عنوان محصول قاچاق به نفع دولت ضبط و اعمال قانون خواهد شد.
 
 
بازدید : 1799
9 اردیبهشت 1398 ساعت 09:13 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

برترین مردم سودمندترین آنها است به مردم (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک