جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 812
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 81396
عناوین مهم خبری :
۸۱۵ هزار هکتار جنگل‌کاری در کشور انجام می‌شود
رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در راستای تکالیف برنامه ششم توسعه، ۸۱۵ هزار هکتار جنگل‌کاری در کشور انجام می‌شود
فریبرز غیبی در جشنواره جنگل بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند، افزود: ۲۶ هزار هکتار عرصه جنگلی سال گذشته در کشور ایجاد شد که یک‌هزار هکتار آن در استان مرکزی بوده است.
وی ادامه داد: در راستای افزایش سطح عرصه‌های جنگلی کشور، ۸۰ هزار هکتار جنگل‌کاری نیز امسال در استان های مختلف انجام می‌شود.
رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: حدود 400 هزار هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در کشور وجود دارد که برخی گونه‌های موجود آن‌ها در حال انقراض و در معرض تهدید هستند.
غیبی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۷۲۷ درخت انحصاری و ایرانی در کشور وجود دارد که در تمامی استان ها پخش شده و نگهداری و حفاظت از آن‌ها از جمله وظایف مهم مردم و طبیعت دوستان است.
وی ذخیره‌گاه جنگلی بلوط استان مرکزی را از نوع ایرانی عنوان کرد و گفت: جنگل بلوط این استان از جمله نمونه‌های مهم این درختان در کشور است و علاوه بر حفاظت، توسعه این درختان نیز باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
بازدید : 1145
16 آبان 1398 ساعت 05:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

درباره افراد مطمئن براساس گمان داوری نمودن، از عدالت نیست. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک