جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1998
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 82582
عناوین مهم خبری :
پنج طرح آبخیزداری در شهرستان کاشان اجرا می شود
کاشان (پانا) - رییس اداره منابع طبیعی کاشان از اجرای پنج طرح آبخیزداری در زمینهای ملی دو بخش کوهستانی قمصر و برزک این شهرستان خبر داد.
محمد مهدی شریفی در گفت و گو با پانا اظهار کرد: روستای آزران و منطقه آرمزگان، روستای قهرود، شهر قمصر و منطقه مازگان محل اجرای پروژه های پنجگانه آبخیزداری شهرستان کاشان در سال جاری است.

وی با اشاره به اهمیت طرح های آبخیزداری و نگرش سیستمی برای مدیریت جامع منابع آب در کشور افزود: برای اجرای این پنج طرح آبخیزداری در شهرستان کاشان، اعتباری بیش از 60 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط خشکسالی کشور، با اجرای این طرحها در پنج حوزه آبخیز کاشان سطح قابل توجهی از زمینهای این شهرستان تحت کنترل فرسایش آبی و سیل و تغذیه منابع آبی قرار خواهد گرفت.
رییس اداره منابع طبیعی کاشان افزود: معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان،در دو بخش مطالعات حوزه و اجرای عملیات مکانیکی و سازهای فعالیت می کند که شهرستان کاشان جزء سه شهرستان با بالاترین حجم اعتبارات آبخیزداری در استان اصفهان است.
شریفی گفت: با توجه به سرعت تخریب منابع آب و خاک، کاهش سطح جنگلها و مرتعها، آلودگی محیط زیست، از بین رفتن پوشش گیاهی ناشی از افزایش جمعیت، خسارتهای جبران ناپذیری بر اکوسیستم وارد کرده است که طرح های آبخیزداری و نگرش سیستمی برای مدیریت جامع منابع آب، یک ضرورت است.
بازدید : 1196
24 دی 1398 ساعت 09:41 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک